İNSAN HAKLARI SADECE TAM İNSANLAR İÇİNDİR!

bu görüş humanizm, insan hakları, evrim inancı, singularity gibi inançların altında yatan felsefi paradigmadır.

evrim inancına göre insanlar sürekli evrim halindedir ve tüm insanlar evrimsel olarak eşit değildir. fakat bu durum insanlıkça eleştirileceğinden genellikle dillendirilmez!

böylelikle mevcut insanlar arasında gelişim, evrimleşim, sosyalleşim bakımından hiyerarşi oluşur. fakat en önemlisi güçlü olanın daha çok hak sahibi olacağını kabul etmesidir.

zira zaten şu anki insan bile sözde maymunlarla ayrışma sürecinde, maymundan daha güçlü olduğu için ‘yönetme hakkı’ elde etmiştir.

bu durumda tüm insanlar eşit olmadığı için sadece tam insanların hakkı vardır. geri kalan tam evrimleşememiş kısım ise güçlü olmadığı için yalnızca güçlüler tarafından yönetilmelidir.

bu gavurlara sorsan en hümanist, en insancıl, insan haklarını en çok savunanlar onlardır. ama insan hakları derken, sizi tam insan kabul etmediklerini söylemezler!

yani insan hakları vardır ama sizin gibi güya evrimini henüz tamamlamamış yarım insanlar için değil, sözde tam insan olan kendileri için geçerlidir!


bu sapkın anlayışı doğal olarak darvin ve evrime “inanan” bazı tarihi karakterlerde görmek mümkün.

örneğin çanakkale savaşında ingiliz başbakan çurçil çanakkale’de bu sebeple kimyasal silah kullanmak istemiştir.

“kendisine muhalefet eden kraliyet hava kuvvetlerine yazdığı ikna mektubunda da “medeni olamayan barbar kabilelere karşı zehirli gaz kullanabiliriz. üstelik, düşmanın bunu üretme ve kullanma kapasitesi yokken zehirli gaz kullanılmasından yanayım.” diyordu winston churchill. kendisine bunun bir insanlık suçu olacağını söyleyerek itiraz edenlere cevabı ise türkler’in insan olmadığı, barbar ve gelişmemiş bir kavim olduğu yönündeydi.” arsiv.sabah.com.tr )

nitekim singularity inancı başlığında da belirttiğimiz gibi sin insanı (insan 2.0 modeli) mevcut insanın kaderini tayin etme ve yaşama hakkını eline alacaktır. allah dilerse tabi.

sonuç olarak evrim inancı insanlığın düşmanıdır !

(17.10.2013)

 

Reklamlar

yorum yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s